قدم اول در خرید خودرو

خرید خودرو

خرید خودرو یکی از معامله ها و کار های هیجان انگیز و تقریبا بزرگ زندگی تک تک ما هستش که بهمون حس خیلی خوبی میده که بعد یه مدتی می خوایم ماشین مورد علاقه مون رو بخریم یا خودرو بهتری سوار شیم. در عین حال که خرید خودرو هیجان انگیز و قشنگه، باید شش دنگ حواسمون باشه که کلاه بزرگی سرمون نره و این حس های قشنگ و هیجان انگیز خراب نشه!

متاسفانه هر چی که رو به جلو میریم خرید خودرو تخصصی تر و سخت تر میشه. به خاطر این که ماشین های جدید تری به بازار میاد، کلاه برداری های عجیب غریبی شکل میگیره و افراد سود جو کار هایی انجام میدن که مغز آدم سوت میکشه از شنیدنش. جدا از همه این ها خیلی از ما زیاد خرید خودرو انجام ندادیم و اطلاعات خیلی تخصصی نداریم که سرمون کلاه نره و اینم طبیعیه! چون کار و شغل هر کدوم از ما فرق میکنه. کسی که کارش ماشین نیست، نهایتا تو سال 2 تا ماشین عوض کنه که باز هم دلیل بر این نیست که دیگه همه چیز رو بلده و سرش کلاه نمیره.

همون طور که تو عنوان این مقاله مشخصه، میخوایم راجع به اولین قدم خرید خودرو صحبت کنیم و ببینیم چطور میتونیم یه خرید مطمئن داشته باشیم.

بعد از اینکه من به هر روشی یه ماشین رو برای معامله پیدا کردم (حالا میخواد از دیوار باشه یا نمایشگاه یا شیطون بازار یا هر جای دیگه)، ماشین رو ظاهرش رو دیدم و قیمتش هم بدک نیست و بدم نمیاد بخرم؛ اولین قدم من برای یه معامله مطمئن اینه که تمامی مدارک خودرو رو با مدارک فروشنده چک کنم و مطمئن بشم همه مدارک درسته و من دارم با صاحب خودرو معامله میکنم.

بیشتر بخوانید  تو خرید خودرو بدنه بی رنگ مهمه یا فنی سالم؟!

یکی دیگه از نکاتی که تو خرید خودرو مهمه اینه که من حتما یه استعلام از پلیس راهور بگیرم که ماشین شکایت نداشته باشه و توقیف نباشه. توقیف بودن ماشین یا شکایت داشته باشه مشکل بزرگی نیست که حل نشه ولی به من حس خوبی نمیده که معطل شم. به خاطر اینکه ماشین شکایت داشته باشه تو روند خرید برای من مشکل سازه و نمیتونم تعویض پلاک کنم و باید صبر کنم.

در انتها بگم که خرید خودرو چند مرحله داره که اگر مو به مو و دقیق انجامش بدیم احتمال اینکه کلاه سرمون بره خیلی میاد پایین و به صفر نزدیک میشه. این قدم اول بود که بعد از رد کردن این مرحله معامله خودرو استارت میخوره و شروع میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =