خریدار تعویض پلاک نمیره، باید چکار کنم؟

تعویض پلاک

تعویض پلاک خیلی کار روتینیه دیگه؛ یه وکالت میدی به خریدار و همه چیز رو از سر خودت باز میکنی و تمام…

ولی بعضی موقع ها این طور پیش نمیره و خریدار خواسته یا ناخواسته، فروشنده رو اذیت میکنه. چطوری؟! توی این مقاله کامل راجع بهش صحبت میکنیم.

خب بعد از اینکه ماشین رو پسندیدیم و تشخیص رنگ رفت و فنی چک شد خودرو رو به اصطلاح قولنامه میکنیم. بعد از این مراحل میرسیم به تعویض پلاک و اتمام کار. که بعضی مواقع این جا فروشنده یه اشتباهی میکنه… اون اشتباه اینه که فروشنده به خاطر تنبلی، زنگی یا هر موضوع دیگه میاد یه وکالت به خریدار با مدت مشخص که عموما 15 روزه هستش میده که خریدار بدون حضور فروشنده بتونه کار های تعویض پلاک خودرو رو انجام بده. اینجا یه مشکلی پیش میاد، اونم اینه که اگر همه چیز درست پیش بره و اوکیه ولی یه زمانی هست که خریدار به هر دلیلی تعویض پلاک نمیره و پلاک خودش رو روی ماشین نمیزنه. اینجا هر خلافی با اون ماشین انجام بشه گردن صاحب پلاک هستش! حالا برای اینکه بعضی ها میخوان زرنگ باشن یه دست خط میگیرن از خریدار که از این تاریخ ماشین تحویل داده شده و هر گونه خلافی پای خریداره. باز اینجام یه مسئله ای که پیش میاد اینه که تا بیایم ثابت کنیم که اصلا ماشین فروخته شده کلی طول میکشه و زمانمون هدر میره. پس بهتره که وکالت ندیم و خودمون با خریدار به تعویض پلاک مراجعه کنیم که خدا نکرده مشکلی پیش نیاد.

بیشتر بخوانید  برای معامله خودرو چطوری قولنامه بنویسم؟!

در انتها باید بگم که حالا اشکال نداره اگر که این اتفاق ها نیوفتاده و الان شما موندید و خریداری که پلاک نمیزنه باید شکایت کنید و پلیس راهور ماشین رو توقیف میکنه و سریعا تعویض پلاک میشه، جای نگرانی نیست 🙂

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =