عوارض بنزین زدن نادرست!

بنزین زدن

بنزین زدن شاید ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کاری هستش که هر راننده ای انجام داده و میده و اصلا در کل ما اصلا به بنزین زدن فکر نمی کنیم. باید بگم که همین کار ساده و پیش پا افتاده چقدر می تونه هزینه رو دست ما بزاره و به اصطلاح خرج رو دستمون بزاره! توی این مقاله میخوام باهات راجع به درست بنزین زدن صحبت کنم و عوارض رانندگی با باک خالی رو بهت بگم.

یکم فکر کنی چند بار شده که رفتی تو پمپ بنزین و یا خودت برات پیش اومده این کار رو انجام بدی یا اطرافت دیدی که یه نفر میاد و 10 لیتر بنزین میزنه و میره. خیلی موقع ها میبینی یه کسایی هستن که سال به سال موقع مسافرت رفتن ماشینشون رنگ باک پر رو میبینه. یه سری افراد دیگه مثل من هستن که واقعا از بنزین زدن و تو صف پمپ بودن متنفر اند و تا قطره آخر بنزینشون تموم نشه بنزین نمیزنن 😀

میخوام بهت بگم که همین با باک خالی رانندگی کردن چقدر میتونه آسیب حتی به موتور خودرو بزنه! وقتی از باک خالی صحبت میکنیم منظور چراغ بنزین روشن نیست؛ منظور اینه که وقتی ماشین من عقربه بنزینش زیر یک چهارم قرار داره عملا من دارم با باک خالی رانندگی میکنم.

در ادامه به مهم ترین مشکلاتی که میتونه برای خودرو من پیش بیاد اشاره میکنم:

1. خراب شدن کاتالیزور خودرو:

وقتی که من با باک خالی رانندگی میکنم به خاطر احتراق ناقصی که صورت میگیره باعث میشه با کاتالیزور ماشین من خیلی فشار بیاد و باعث زود تر خراب شدن این قطعه میشه. یه سرچ کنی قیمت کاتالیزور هم میبینی چقدره :O 

2.خرابی پمپ بنزین و موتور خودرو:

یکی دیگه از مشکلاتی که پیش میاد به خاطر بنزین با کیفیتی که استفاده میکنیم، رانندگی با باک خالی فشار زیادی به پمپ بنزین خودرو میاره که آخرین قطرات بنزین رو بکشه و به موتور خودرو بده رسوبات داخل باک که تهنشین شده رو میکشه و به موتور میده و همین باعث آسیب خوردن به فیلتر سوخت، پمپ بنزین و موتور خودرو میشه.

بیشتر بخوانید  خریدار تعویض پلاک نمیره، باید چکار کنم؟

3.سوختن پمپ بنزین:

یکم به مشکلات پمپ بنزین تو مورد قبلی اشاره شد ولی خواستم بیشتر توضیح بدم بهتون. خودرو ساز ها پمپ بنزین رو داخل باک تعبیه میکنند که این پمپ خنک کردنش به عهده بنزین داخل باک باشه. وقتی که با باک خالی رانندگی کنم و بنزین نداشته باشم این عملا پمپ بنزین من خنک نمیشه و همین داغ کردنه باعث میشه که این قطعه زود تر از عمر مفیدی که باید داشته باشه خراب بشه.

هر کدوم از این مسائل میتونه برای همه ما پیش بیاد ولی میتونیم با بنزین زدن درست جلو همه این خرج های اضافی رو مخصوصا با این قیمت های نجومی بگیریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =