تفاوت پژو پارس ها با هم چیه؟!

پژو پارس

همون طور که میدونید پژو پارس ها با هم فرق میکنند و یه سری مدل ها و کلاس ها تو آپشن و یه سری مدل ها فرق موتوری دارند. حالا من میخوام توی این مقاله کامل بهت توضیح بدم که پژو پارس ها با هم چه فرقی میکنند و این طوری راحت تر میتونی برای خرید خودرو تصمیم بگیری.

پژو پارس یا همون پژو پرشیا تاریخچه بلند و بالایی داره. پژو پارس سال 79 وارد ایران و عرضه شد. یه مقدار زمان که گذشت، ایرانخودرو تصمیم گرفت که تغییراتی تو این خودرو بده و کاری که کرد این بود که موتور پرشیا رو از XU7 به 2000 سی سی 16 سوپاپ تغییر داد که الان این مدل پرشیا رو ELX میشناسیم. ایرانخودرو بعد از این مدل هم دست از سر پژو پارس بر نداشت و با یک موتور جدید پرشیا رو ارائه داد، این با موتور 1800 سی سی 16 سوپاپ که این مدل رو به اسم پرشیا موتور زانتیا میشناسیم.

بیشتر بخوانید  راهنما خرید سمند سورن | مزایا و معایب سورن

باز هم گذشت و ایرانخودرو دست به کار شد و این بار پرشیا سال رو معرفی کرد که سالیان ساله داره با موتور XUM تولید میشه. ویژگی که این موتور داره اینه که پیچیدگی خاصی نداره، اصطحلاک کمی داره، روی دور موتور پایین حداکثر گشتاور رو میده. در کل این موتور به خاطر قدیمی بودن خرجش هم خیلی کمه.

در انتها آخرین تغییرات موتوری پژو پارس سال 89 بود که پرشیا با موتور TU5 یا همون موتور 206 تیپ 5 عرضه شد و تو مدل های صفر کیلومتر فقط ما پرشیا سال و TU5 داریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =