از کجا بفهمم گلگیر تعویض شده؟!

گلگیر تعویض

خب گلگیر تعویض شده تو این بازار خیلی میتونه تاثیر روی قیمت خودرو بزاره و فرقی هم نمی کنه که ماشین بنز باشه یا پراید! باید تو معامله حواس جمع باشیم چون افراد سود جو کم نیستند که بخوان سر من و شما کلاه بزارن.

با تورمی که تجربه کردیم و میکنیم همین طور قیمت ها بالا و بالا تر میره و به همین میزان اهمیت تشخیص رنگ و چک کردن فنی خودرو مهم میشه. به خاطر اینکه یه گلگیر تعویض شده مثلا برای همین سانتافه ای که توی ویدیو پایین بررسی شده میتونه 15 الی 20 میلیون از قیمت ماشین بندازه! حالا گلگیر تعویض برای بنز 100 میلیون میندازه و برای پراید هم تقریبا 5 میلیون. میبینی که عدد ها قابل توجه هستش. حالا فرض کن ماشینی که داری معامله میکنی، فروشنده یه آدم از خدا بی خبری باشه و بهت نگه این ماشین گلگیر تعویض هستش. چقدر کلاه سرت میره؟ 

بیشتر بخوانید  ماشین رو بهم گرون فروختن! چکار کنم؟!

فقط این نیست. یک بار که کلاه سرم نمیره. فرض کن به همین ترتیب ماشین گلگیر تعویض رو به اسم بی رنگ به من انداختند. من حساب رو برای همین سانتافه میکنم و من 20 میلیون پول اضافه دادم و این جا ضرر کردم. قاعدتا موقع فروش هم نمی دونم که ماشین گلگیر تعویض هستش. باز اگر به پست یه خریدار از خدا بی خبر بخورم بهم نمیگه که این گلگیر تعویض شده! و ماشین رو قولنامه میکنیم، توی قولنامه میگه ضرر زیان بزاریم و فلان و منم که مطمئنم میگم اوکی. بعد قولنامه یا فردای اون روز میگه بریم تشخیص رنگ و اون موقع معلوم میشه این گلگیر تعویض بوده و باز یه چند میلیون ضرر و زیان باید بدم. البته اگر نخواد زیاد اذیت کنه یه پولی میگیره میره ولی اگه بخواد اذیت کنه چون ماشین رو قولنامه کردم صاحب اول و آخر همون خریدار هست و من نمی تونم بفروشم و خریدار هم میگه مثلا من 100 میلیون زیر قیمت می خوام! 

حالا از این مدل کار ها زیاد نمی خوام صحبت کنم تو مقاله های دیگه کامل این مسائل رو برات باز میکنم. من توی این ویدیو یه مقدار چشمت رو باز می کنم که بدونی به چه چیز هایی دقت کنی و بعد حتما بری تشخیص رنگ!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =