تفاوت انواع سمند با هم چیه؟!

سمند

توی 1 مقاله کامل راجع به انواع پرشیا صحبت کردیم و متوجه شدیم که چه فرق هایی با هم دارند. الان نوبت می رسه به انواع سمند و بررسی این خودرو که ببینیم مدل های مختلفش چه فرق هایی با هم دارند.

باید بگم که تاریخچه سمند از سال 80 شروع شد و این خودرو متولد شد با موتور XU7 که تا سال 88 هم تولید شد؛ یه مقدار این موتور آشناست به خاطر اینکه این موتور روی زانتیا و 405 و… هم نصب شده بود. یه مقدار که از تولید این خودرو گذشت یه مدل جدید از سمند به بازار اومد که صرفا برای سازمان تاکسی رانی طراحی و تولید شد و اسم این مدل سمند EL بود و یک سری آپشن ها و یک مقدار هم از امکاناتی مثل مه شکن و… حذف شده بود و چراغ خطر های بزرگ تری داشت.

رسیدیم به سال 87 که ایران خودرو دوباره نسخه جدیدی از سمند رو رونمایی کرد به اسم سمند سریر، که این خودرو، تشریفاتی بود و محور عقب و جلوی این خودرو فاصله بیشتری از هم داشتند و موتور زانتیا بودند و از تمام نسخه های سمند از آپشن بیشتری برخوردار بود و این مدل خودرو تا سال 91 تولید شد.

بیشتر بخوانید  راهنما خرید سمند سورن | مزایا و معایب سورن

در ادامه مدل های مختلفی از این خودرو از جمله سورن و LX هم هستد که سورن سال 86 وارد بازار شد و نسخه فیس لیفت شده بود و از سال 95 هم نسخه توربو شارژ بهش اضافه شد. نسخه LX هم ابتدا با همون موتور قدیمی XU7 تولید می شد ولی از بعد از طراحی موتور EF7 موتور این خودرو هم تغییر کرد.

در انتها هم می رسیم به انواع مدل هایی که الان هم نسخه خشک یا صفر کیلومتر در بازار ایران دارند. تمامی مدل هایی که صحبت شد تو بازار هستند ولی نسخه صفر کیلومتر ندارند به جز مدل های سورن و LX

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =